Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Asist fantastik nga mesi i fushës, CR7 protagonist te goli i Al Nassr

Cristiano Ronaldo ka gjetur asistin e parë në Arabinë Saudite. Legjenda portugeze u transferua tek Al Nassr, klub ku do të përfitojë 200 milionë euro në sezon!

Sulmuesi portugez ishte protagonist në zhbllokimin e ndeshjes Al Nassr-Al Tawoon, përballje që po transmetohet në SuperSport 2.

 

Vendasit e kanë mbyllur pjesën e parë në avantazh falë golit të Abdulrahman Ghareeb në minutën e 17’.

Lexo edhe

Cristiano Ronaldo nisi bukur 25-vjeçarin me një top nga gjysmëfusha e Al Nassr. Ghareeb dribloi një mbrojtës dhe dërgoi topin në rrjetë.

Al Nassr po garon për titullin kampion me Al Ittihad dhe Al Shabab. CR7 ka shënuar pesë gola në kampionatin arab deri tani.

Lajme të tjera

Europa League

Kapiteni i Atalanta-s në finalen e Europa League, të cilën skuadra italiane e fitoi me rezultatin 3-0 ndaj Bayer Leverkusen, Berat Gjimshiti deklaroi për...

La Liga

Drejtuesit e Barcelonës kanë nisur të mendojnë tashmë për sezonin e ardhshëm me skuadrën që i duhet të kënaqej vetëm me vendin e dytë...

Europa League

Duke folur për mediet pas disfatës në finalen e Europa League, që korrespondon edhe me humbjen e parë pas 51 ndeshjes, trajneri i Bayer...

Spanjë

Mesfushori i Real Madrid-it, Toni Kroos ka vendosur të largohet nga futbolli pas përfundimit të EURO 2024. Kampionati europian në Gjermani do të jetë...