Ligue 1

VIDEO/ Asist spektakolar, gol dhe lot, Di Maria largohet pas 7 sezonesh nga Parisi

Në një mbrëmje perfekte në “Parc des Princes”, Angel Di Maria i dha fund aventurës së tij 7-vjeçare te PSG-ja, ku fitoi plot 18 tituj kampion dhe u bë futbollisti me më shumë asiste në historinë e klubit francez.

Argjentinasi 34-vjeçar e nisi nga minuta e parë sfidën dhe tregoi aftësitë e tij asistuese në minutën e 25-të, kur me një pasim perfekt, shërbeu për Mbappe, që shënoi golin e parë të ndeshjes.

Në pjesën e dytë, ylli argjentinas gjeti edhe vetë golin, pasi ndoqi një aksion të Messit dhe shtyu në rrjetë topin e kthyer nga shtylla, për të festuar më pas me shokët e skuadrës dhe tifozët.

Në minutën e 75-të, trajneri Pochettino i dhuroi mundësinë e një “standing ovation”-i, pasi e zëvendësoi, me Di Marian që la fushën e lojës mes lotësh, duartrokitjesh e përqafimesh nga shokët e skuadrës.

Tani ylli argjentinas po përgatitet për një tjetër eksperiencë në Europë, teksa ofertat janë të shumta, por klubi italian i Juventusit është më pranë të tjerave.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Ligue 1 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Auxerre
0
0
0
0
0
0
0
0
2Lille
0
0
0
0
0
0
0
0
3Lorient
0
0
0
0
0
0
0
0
4Monaco
0
0
0
0
0
0
0
0
5Nantes
0
0
0
0
0
0
0
0
6Nice
0
0
0
0
0
0
0
0
7PSG
0
0
0
0
0
0
0
0
8Strasbourg
0
0
0
0
0
0
0
0
9Ajaccio
0
0
0
0
0
0
0
0
10Angers SCO
0
0
0
0
0
0
0
0
11Brest
0
0
0
0
0
0
0
0
12Clermont
0
0
0
0
0
0
0
0
13Montpellier
0
0
0
0
0
0
0
0
14Reims
0
0
0
0
0
0
0
0
15Troyes
0
0
0
0
0
0
0
0
16Olympique Marseille
0
0
0
0
0
0
0
0
17Toulouse
0
0
0
0
0
0
0
0
18Lens
0
0
0
0
0
0
0
0
19Rennes
0
0
0
0
0
0
0
0
20Olympique Lyonnais
0
0
0
0
0
0
0
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency