Connect with us

Hi, what are you looking for?

Legjionarët

VIDEO/ Asistet e para, Muçolli dhe Pajaziti protagonistë në Suedi e Norvegji

Asiste për Arbnor Muçollin dhe Loret Sadikun në Suedi, dhe për Adrion Pajazitin në Norvegji. Muçolli u transferua nëntë ditë më parë nga Vejle (Danimarkë) te suedezët e Goteborgut.

Sot ka gjetur asistin e parë me skuadrën e njohur suedeze, që e mbylli në barazim 1-1 duelin në transfertë përballë Elfsborgut.

https://twitter.com/i/status/1680571371514937346

23-vjeçari, i cili vitin e kaluar debutoi me kombëtaren e Shqipërisë, insistoi fort, rikuperoi një top në minutën e 29-të dhe pasoi për Adam Carlen.

I cili kaloi në avantazh skuadrën mike. Asist edhe për Loret Sadikun, mbrojtësin që u ftua nga Panucci në Kombëtare. Por refuzoi aktivizimin me kuqezinjtë.

Lexo edhe: 

31-vjeçari nga Prishtina, dhuroi pasimin për golin e tretë në suksesin 3-1 të Hammarby kundër Kalmarit.

Adrion Pajaziti, talenti 20-vjeçari i Shqipërisë U21, është nën pronësi të Fulhamit. Prej shkurtit është huazuar në elitën e futbollit norvegjez te Haugesund.

https://twitter.com/i/status/1680595831634755584

Mesfushori dhuroi pasimin e golit të Haugesund në minutën e tretë, në transfertën ndaj Bodo/Glimt. Gjithsesi, vendasit përmbysën gjithçka në pjesën e dytë, duke fituar 2-1.

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...