Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga 2

VIDEO/ Asisti i radhës në Gjermani, Paqarada protagonist në fitoren e St Pauli

Leart Paqarada po luan sezonin e fundit në Bundesliga 2. Mbrojtësi i majtë ndodhet në vitin e fundit të kontratës me St Pauli, ndërkohë që në fund të sezonit do të transferohet si lojtar i lirë te Koln, klub me të cilin ka firmosur një kontratë 3-vjeçare.

Lojtari dardan ishte protagonist në suksesin 0-1 përballë Nurnberg. Kapiteni krosoi bukur në minutën e 33’ dhe Jakov Medic shënoi me kokë golin e fitores.

Fitorja ngjiti St Pauli në vendin e dhjetë, ndërsa ky ishte asisti numër katër sezonal në kampionat për Paqaradën.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...