Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

VIDEO/ Asisti perfekt i për Sensin, Asllani “mesazh” Inzaghit

Kristjan Asllani mori vlerësimë për paraqitjen e tij, edhe pse për një gjysmë pjese lojë, në miqësoren e fituar 4-3 në “Red Bull Arena”, kundër Salzburgut.

I hedhur në fushë në minutën e 70-të, në vend të turkut Hakan Çalhanoğlu, mesfushori i Kombëtares Shqiptare tregoin vizionin që ka për lojën me atë asist perfekt nga rreth 40 metra largësi, për Sensin, i cili i dha fitoren Interit në limitet e kohës së rregullt.

Lexo edhe:

Më shitjen e kroatit Brozovic te skuadra e Cristiano Ronaldos (Al Nassr), mendohet se do të ketë më shumë hapësira në formacionin zikaltër për mesfushorin kuqezi.

 

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...