Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

VIDEO/ Asllani dhuron spektakël, tregon teknikën mes Theos dhe Tonalit

Ka një medalje edhe për Kristjan Asllanin, që u aktivizua në minutën e 84-t dhe qëndroi në fushë deri në fund, duke dhënë kontributin e tij në menaxhimin e lojës, ndonëse llogaritë e rezultatit ishin mbyllur.

Mesfushori 20-vjeçar u bë protagonist në minutat shtesë, pasi doli me shpejtësi në krah për të mbështetur sulmin e shokëve të tij dhe tregoi të gjithë aftësitë teknike ndaj dy kundërshtarëve, Theo Hernandez dhe Sandro Tonali, para se të pasonte saktë në krahun tjetër.

Kristjan Asllani iu bashkua Interit verën e kaluar, në një operacion që kapi vlerën e 20 milionë eurove në total dhe nuk është ende një titullar, por së fundi po rrit minutazhin e tij, falë edhe paraqitjeve mjaft të mira.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Bundesliga

Çmenduri në Bundesliga 2, kampionat ku fati i zi vijon të ndjekë Hamburgun. Skuadra historike gjermane, fitoi 0-1 në Sandhauesen dhe ishte shumë afër...

Bundesliga

Joshua Kimmich e shijoi në maksimum titullin e fundit kampion. Bayern Munchen ia doli të siguronte trofeun më të rëndësishëm në Gjermani për të...