Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

VIDEO/ Asllani “flirton me golin e jetës”, ter Stegen i mohon festën e kualifikimit

Pak më tepër se 10 minuta në fushë edhe për Kristjan Asllanin në mbrëmjen dramatike në “Camp Nou”-t, me Interin që mori një barazim 3-3 ndaj Barcelonës dhe hodhi një hap të madh drejt kalimit në fazën e 1/8-ave.

Mesfushori 20-vjeçar shqiptar mori vendin e Barellës në minutën e 85-të dhe në të pestën shtesë pati një rast fantastik për të vulosur kualifikimin e zikaltërve që mbrëmjen e sotme, por ter Stegen bëri një pritje fantastike, duke i mohuar kënaqësinë e golit të parë zyrtar me fanellën e Interit.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...