Futboll

VIDEO/ Asllani “show”, sulmuesja debuton me dy gola me Milani-in

Aventura e sulmueses me origjinë shqiptare te Milan ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme.

33-vjeçarja realizoi dy gola në turneun që skuadra e Milan-it për femra po zhvillon në SHBA, në Woman’s Cup, me skuadrën italiane që triumfoi 3-1 kundër Tokyo Verdy Beleza.

Të gjithë vëmendjen e mori Kosovare Asllani, autore e dy golave në këtë përballje, ndërsa shënoi edhe Martina Piemonte.

Ish-sulmuesja e Real Madrid e nisi sfidën nga stoli dhe pas pjesë së parë që u mbyll 1-0, Asllani realizoi dy herë në harkun e 23 minutave, 51′ dhe 85′.

Kosovare Asllani nis kështu aventurën te Milan dhe pritet që gjatë sezonit të marrë të gjithë vëmendjen te skuadra që drejtohet nga Maurizio Ganz.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency