Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

VIDEO/ Atalanta “fundos” Sampdorian, i bashkohet Milanit në vendin e tretë

Atalanta shënoi nga një gol për pjesë dhe siguroi fitoren e radhës në Serie A. Skuadra e Gian Piero Gasperinit mposhti 2-0 Sampdorian dhe përkohësisht ndan vendin e tretë me Milanin, por me një ndeshje më shumë se kampionat.

Berat Gjimshiti e nisi takimin si titullar dhe luajti gjatë gjithë ndeshjes. Sfida u zhbllokua në minutën e 42’ nga danezi Joakim Maehle, i cili shënoi me kokë pas krosimit të Hans Hateboer.

Më pas Ademola Lookman “show”. Sulmuesi nigerian realizoi një gol të bukur në minutën e 57’, i 12-ti në Serie A. Më shumë se Lookman ka shënuar vetëm Osimhen i Napolit (13).

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...