Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

VIDEO/ Atalanta shumë e fortë për Empolin, fiton dhe shkon -3 nga Milani

Atalanta fitoi 0-3 përballë Empolit, dhe tashmë e sheh veten forcë të katërt në Serie A me 19 pikë, 6 larg Interit kryesues.

 

Gianluca Scamacca me dy dygola, mes tyre edhe realizimi i holandezit Teun Koopmeiners, vulosën suksesin e thjeshtë për skuadrën e Gian Piero Gasperinit.

 

Që dominoi në çdo aspekt rivalët toskanë. Edhe pse u mposht në tri raste, Etrit Berisha ndihmoi Empolin që të mos humbiste më thellë.

Lexo edhe:

Portieri shqiptar pati një betejë me italianin Scamacca. Ku nuk munguan golat, shtylla, gol i anuluar dhe disa pritje shumë të mira të portierit të kombëtares kuqezi.

I saktë si gjithmonë në krahun tjetër Berat Gjimshiti, lider i prapavijës së Atalantës. Lajm i mirë për Empolin ishte rikthimi i Ardian Ismajlit pas dëmtimit.

 

Mbrojtësi i kombëtares shqiptare u aktivizua prej minutës së 63’. Empoli mbetet i treti nga fundi pas javës së dhjetë në Serie A.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...

Bundesliga

Serie A dhe Bundesliga kanë një mundësi të artë për të dërguar sezonin e ardhshëm në Champions League jo 5, por plot 6 skuadra!...