Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

VIDEO/ Atletico funksionon në perfeksion, fiton thellë ndaj Valencias

Atletico e Madridit merr fitoren e radhës në LaLiga dhe i bën presion Realit të Madridit për vendin e dytë. “Los Colchoneros” dominuan në sfidën ndaj Valencias në “Wanda Metropolitano”, që e fituan thellë 3-0.

Antoine Griezmann realizoi një gol shumë të bukur pas disa kombinimeve perfekte të lojtarëve vendës.

Në fillim të pjesës së dytë, Carrasco dyfishoi rezultatin me një tjetër gol për manual.

Golin që vulosi fitore e “Los Colchoneros” e shënoi Lemar, pas një krosimi perfekt të Alvaro Moratas.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...