Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ “Atletico-United? 0-5”, Alex Ferguson bën parashikimin e guximshëm!

Atletico Madrid-Manchester United është një nga përballjet më të forta të raundit të 1/8-ve në Champions League.

Dy ekipet do të zhvillojnë sonte në “Wanda Metropolitana” duelin e parë mes tyre, me Cristiano Ronaldon që do të tentojë të vazhdojë ecurinë fantastike personale kundër ekipit të Simeones.

Sir Alex Ferguson nuk mund të qëndrojë indiferent përpara këtij takimi të rëndësishëm për dy klubet, dhe ka bërë një parashikim të guximshëm për përballjen e parë.

Fiton United 0-5”, i është përgjigjur duke buzëqeshur ish-trajneri legjendar i “Djajve të Kuq” pyetjes së një tifozi, siç dallohet në videon e mëposhtme.

Skocezi ka besim te djemtë e Rangnick do të zhvillojnë një ndeshje të madhe në kryeqytetin spanjoll dhe do të fitojnë përballë Atletico Madrid.

[quiz-cat id=”288388″]

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...