Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Atmosferë fantastike në “Shtëpia e Futbollit”, 500 tifozë për finalen Prestige-Kastriotët

Prestige-Kastriotët është finalja e edicionit të katërt të Sunday League Albania. Kompeticioni i futbollit amator ‘’9×9’’ do të luajë aktin e fundit, ku gjithçka do të përcaktohet në ‘’Shtëpinë e Futbollit’’ në selinë e FSHF.

Prestige dhe Kastriotët kanë pasur një rrugëtim të shkëlqyer deri në fazën finale, dhe pritet që dhe ndeshja e fundit të jetë përplot spektakël dhe emocione. Kastriotët kanë në përbërje ish-futbollistë të kombëtares si Jahmir Hyka dhe Sebino Plaku.

Lexo edhe:

Nga ana tjetër dhe Prestige ka pasur një rrugëtim bindës. Ku kanë spikatur me përgatitje të lartë fizike, lojën e bukur dhe për të mbërritur në finale kanë mposhtur kundërshtarë si IMMI, Nova dhe Dussel.

Përballjen finale të edicionit të katërt të kampionatit amator të futboll do të keni mundësi ta ndiqni ekskluzivisht në ekranin e Supersport/Digitalb, të premten, ora 21:00.

Atmosfera në “Shtëpinë e Futbollit” është shumë e mirë, ndërkohë që rreth 500 tifozëve kanë mbushur shkallët për të ndjekur duelin final.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...