Connect with us

Hi, what are you looking for?

Europa League

VIDEO/ Autogoli i vitit vjen nga Turqia, e shënon mbrojtësi i Chelsea-t…

Autogoli i vitit vjen nga Turqia dhe është shënuar në Europa League në përballjen mes kampionëve turq të Trabzonsporit dhe francezëve të Monacos.

Mbrojtësi në pronësi të Chelseat, Malang Sarr ka qenë “i pafati” që ka devijuar topin në rrjetë, teksa gafën e rëndë e bëri pikërisht portieri i klubit nga principata francez, gjermani Nubel.

Ky i fundit largoi në mënyrë katastrofike një top që ia kthyen shokët e skuadrës, duke goditur trupin e Sarr dhe më pas sfera përfundoi në rrjetë.

Autogoli u regjistrua në minutën e 44-t dhe i hapi udhë suksesit të Trabzonspor, që në pjesën e dytë shënoi edhe tre herë të tjera, duke fituar me rezultatin e pastër 4-0.

Një nga autorët e golave, ishte edhe mesfushori shqiptar Enis Bardhi, që shënoi golin e tretë për kampionët e Turqisë.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...