Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Autogoli më qesharak, shënon në portën e tij dhe dëmtohet!

Një autogol i çuditshëm është shënuar në Kupën e Lituanisë. Zalgiris Kaunas u kualifikua në çerekfinale falë suksesit 3-0 përballë Zalgiris Vilnius.

Ishte minuta e 80’ kur vendasit kaluan në avantazh të trefishtë falë një gafe fatale dhe qesharake të skuadrës kundërshtare.

Lexo edhe:

Portieri i Zalgiris Vilnius nxitoi të niste një aksion, por e përplasi topin në shpinën e kroatit Stipe Vucur.

Topi në rrjetë, 3-0 për Kaunas dhe Vucar i dëmtuar, me këtë të fundit që nuk kuptoi asgjë se çfarë kishte ndodhur.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...

Merkato

Mehdi Taremi është zyrtarisht sulmuesi i ri i Interit. Kampionët e Italisë kanë prezantuar 31-vjeçarin iranian, i cili vjen si lojtar i lirë nga...

Merkato

Milani ka zgjedhur t’i besojë trajnerit Paulo Fonseca stolin për sezonin e ardhshëm, por merkatoja nuk ka nisur të nxehet ende, teksa kjo ka...