Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

VIDEO/ Barazim 3-3 në Spanjë-Brazil, Franca rikthehet te fitorja

Barazim spektakolar në Spanjë-Brazil (3-3), ndërkohë që Franca reagoi pas humbjes me Gjermaninë dhe fitoi 3-2 miqësoren kundër Kilit.

 

Sfida në “Santiago Bernabeu”, që u ndoq edhe nga Sylvinho, trajneri i kombëtares shqiptare, prodhoi emocione të shumta. Rodri shënoi dy herë nga pika e bardhë, ndërkohë që realizoi edhe Dani Olmo për vendasit (eurogol).

 

Për pesë herë kampionët e botës shënuan Rodrygo (gafë e Simon), Endrick, i cili gjeti golin në stadiumin e ardhshëm. Pasi prej sezonit të ardhshëm do të jetë pjesë e Real Madrid.

Lexo edhe:

 

Lucas Pauqeta u tregua i saktë nga penalltia në minutën e gjashtë shtesë, duke evituar humbjen e kombëtares Seleçao.

 

Ndërkohë, Franca triumfoi 3-2 ndaj Kilit. Për “Gjelat” shënuan Fofana, Kolo Muani dhe Giroud. Në krahun tjetër: Nunez dhe Osorio.

 

FRANCË-KILI 3-2

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...