Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

VIDEO/ Barazim historik, Shkupi frenon Dinamon në Zagreb! “Poker” i Ballkanit

Barazim historik për Shkupin në “Maksimir” të Zagrebit përballë Dinamos vendase. Kampionët e Maqedonisë së Veriut zhvilluan një ndeshje të madhe kundër kampionëve të Kroacisë. Braziliani Queven da Silva dhe xhamajkani Cephas realizuan golat për ekipin shqiptar.

Kjo ishte sfida e parë e raundit të dytë në Champions League, ndërkohë që takimi i kthimit do të luhet më 26 korrik në Shkup. Feston edhe Ballkani në duelin e parë të raundit të dytë në Conference League.

Kampionët e Kosovës mposhtën 0-4 modestët e La Fiorita (San Marino) me rezultatin 0-4. Golat e fitores për ekipin e Ilir Dajës u shënuan nga Korenica, Rrahmani (2x) dhe Berisha.

Champions League
Raundi i dytë, ndeshja e parë

DINAMO ZAGREB-SHKUPI 2-2 (Ademi 44′, Petkovic 86’/ Queven da Silva 25′, Cephas 89′)

Kronika e ndeshjes:

 89′ Shkupi barazon rezultatin. Xhamajkani Cephas dërgon topin në rrjetë me një parabolë të bukur në topin e parë që prek.

 86′ Kampionët e Kroacisë në avantazh. Gjuajtja e pasaktë e Ademit kthehet në asist për Bruno Petkovic, i cili nuk gabon.

 55′ Mundësi shumë e mirë për Shkupin. Adetunji rrotullohet mirë, shmang dy mbrojtës, por gjuan jashtë!

 49′ Dinamo afër golit të avantazhit me anë të Ljubicic, shpëton porta e Shkupit.

 44′ Kampionët e Kroacisë barazojnë rezultatin. Arijan Ademi realizon me kokë, duke përfituar edhe nga pasiguria e portierit Naumovski.

35′ Shkupi sërish i rrezikshëm, por Adetunji nuk përfiton nga një krosim i ardhur nga krahu i djathtë.

 25′ Shkupi në avantazh. Asist fantastik i Alvarez dhe finalizim i bukur i Queven da Silva. Festë tek ekipi shqiptarë, “Shvercerat” në ekstazë.

 10′ Dinamo pranë avantazhit, por gjuajtja e sulmuesit kroat është e pasaktë.

 Fillon ndeshja në “Maksimir” të Zagrebit.

FORMACIONET ZYRTARE

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...