Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

VIDEO/ Barazim mes tensioneve, Reali ndalet në Andaluzi

Sevilla-Real Madrid ndajnë pikët në takimin e javës së dhjetë të La Liga, sfidë që u mbyll me barazimin 1-1.

“Paqe” në rezultat, por jo në sfidë, me takimin që u shoqërua me tensione dhe përplasje mes lojtarëve.

Lexo edhe:

“Los Blancos” gjetën golin në minutën e 4’ me Valverde, megjithatë pas verifikimit në VAR, goli u anulua për pozicion të parregullt.

Pjesa e parë u mbyll me porta të paprekura, ndërsa në minutën e 74’ Alaba bëri autogol dhe i dha avantazhin Sevillas.

Megjithatë në minutën e 78’ Carvajal barazoi për Realin, duke i dhënë një pikë ekipit të tij.

Në fund ndeshja u mbyll me barazimin 1-1, me Sevilla-n që renditet në vend të 13-të me nëntë pikë, teksa Real Madrid kryeson La Liga-n me 25 pikë.

Lajme të tjera

Serie A

Aventura e Walter Mazzarrit te Napoli mundtë quhet e përfunduar. Barazimi mes vuajtjesh ndaj Genoas në fundjavë ka bërë që De Laurentiis të humbë...

Kategoria Superiore

Kukësi ndryshoi për të katërtën herë trajnerin, kur deri më tani janë zhvilluar vetëm 24 javë.Verilindorët e nisën sezonin me Rraman Hallaçin, e vijuan...

Champions League

Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë interesante, gjatë së cilës “harron” për disa momente modestinë. Gjithsesi, 30-vjeçari meriton çdo lëvdatë, pasi është ai truri...

Kategoria Superiore

Erbim Fagu do të jetë trajneri i ri i Tiranës. Pas largoi Julian Ahmatajn, presidenti Refik Halili ka marrë vendimin për t’i besuar stolin...