Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kosovë

VIDEO/ Barazim spektakolar 3-3! Gol i Hadërgjonajt, autogol i Alitit

Florent Hadërgjonaj gjen golin e parë për këtë sezon në Superligën turke. Anësori i djathtë dardan, realizoi në barazim 3-3 mes Alanyasporit dhe Adana Demirsporit.

Hadërgjonaj, i cili e nisi si titullar bashkë me Fidan Alitin për skuadrën vendase, realizoi 11 minuta përpara fundit. Duke kaluar Alanyasporin përkohësisht në avantazh 3-2.

Lexo edhe:

Novais dështoi nga pika e penalltisë, ndërkohë që Hadërgjonaj shfrytëzoi topin e grushtuar nga portieri mik dhe e dërgoi atë në rrjetë.

 

Gjithsesi, Adana Demirspor evitoi humbjen, pasi arriti të shënonte golin e barazimit në minutën e shtatë shtesë. Nëpërmjet autogolit të Alitit.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...