Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Barazim spektakolar në Turqi, shënojnë dy lojtarët dardanë

Kosova nis rrugëtimin drejt Gjermanisë
Kosova nis rrugëtimin drejt Gjermanisë

Kasimpasa-Karamguruk përfundoi në barazim 2-2, me dy golat e parë të ndeshjes së Superligës turke që u realizuan nga dy futbollistë të Kosovës.

Dueli u zhbllokua pas gjysmë ore lojë. Vendasit fituan një penallti, ekzekutimin e mori përsipër Florent Hadërgjonaj, i cili u tregua i saktë duke gjetur golin e tretë sezonal në elitën e futbollit turk.

 

Skuadra e Andrea Pirlos reagoi dhe riktheu baraspeshën në minutën e 51’. Ibrahim Dresevic devijoi saktë një top të ardhur nga goditja e dënimit dhe nisi festën me shokët e tij.

 

Ky ishte goli i parë në kampionat për mesfushorin dardan. Në divizionin e dytë, Omar Imeri, i cili u transferua në qershor nga Shkupi te Bodrumspor, ishte autori i një asisti në triumfin 1-3 të ekipit të tij përballë Malatyaspor.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...

Lajme

Një thashethem i bujshëm po mbush mediat rozë në Itali, teksa këtë herë protagonistë janë mesfushori amerikan i Juventusit, Weston McKennie dhe motra e...