Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

VIDEO/ Barazime identike për Barçën e Realin! Super Dembele, Moise Kean eviton humbjen e Juves

Barazim 2-2 mes Barcelonës dhe Juventusit në miqësoren e luajtur në Dallas. I njëjti rezultat edhe në duelin Real Madrid-Club America. Katalanasit e Xavit zhvilluan një ndeshje shumë të mirë përballë bardhezinjve italianë.

Robert Lewandowski iu afrua golit të parë me Barcelonën në më shumë se një rast. Fantastik Ousmane Dembele autori i dy golave të ekipit spanjoll në pjesën e parë. Francezi dhuroi “show” në krahun e djathtë, duke realizuar dy gola shumë të bukur.

 

Me të njëjtën mënyrë u përgjigj Moise Kean, i cili evitoi humbjen e Juves falë dygolëshit të tij. Barcelona krijoi shumë por nuk pati as fat, me Raphinha dhe Ansu Fati që u ndalën nga traversa brenda pak sekondave.

Reali nuk shkoi më shumë se barazimin 2-2 ndaj ekipit meksikan, sfidë e zhvilluar në San Francisco. Club America kaloi e para në avantazh me Martin, por një finalizim i mrekullueshëm i Karim Benzema riktheu baraspeshën në mesin e fraksionit të parë të takimit.

 

Eden Hazard ktheu në gol një penallti, por një tjetër penallti u akordua në krahun tjetër. Spanjolli Alvaro Fidalgo u tregua i saktë tetë minuta përpara fundit dhe mbajti të pamposhtur Club America përballë kampionëve të Spanjës dhe Europës.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...