Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

VIDEO/ Barazimi i katërt radhazi pa gola, Schalke “fik” edhe Unionin

Union Berlin nuk ia del të përfitojë nga humbja e Bayern Munchen. Skuadra kryeqytetase kishte një shans të artë për t’u ngjitur e vetëm në krye të Bundesligës, por nuk fitoi dot ndaj Schalke 04.

Dueli i luajtur në Berlin, përfundoi në barazim 0-0. Ndeshja ishte tepër e luftuar, por munguan rastet e pastra për gol. Schalke u rreshtua mirë në mbrojtje dhe regjistroi barazimin e katërt radhazi pa gola.

Pikë e rëndësishme për objektivin mbijetesë për “Blutë Mbretërorë”. Ndërkohë, Union Berlin i dha fund ecurisë pozitive prej pesë fitoresh radhazi.

Gjithsesi, skuadra e Urs Fischer, ndan vendin e parë në kampionat bashkë me Bayernin, me nga 43 pikë.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...