Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

VIDEO/ Barcelona e heq stresin në fund, Pedri e Ferran Torres “likuidojnë” Cadizin

Barcelona vuan shumë edhe ndaj Cadizit në javën e dytë të LaLigas, por arrin gjithsesi të sigurojë fitoren e parë sezonale (2-0) në kampionat me dy gola të shënuar në minutat e fundit të sfidës.

Cadizi ia doli t’i hapte probleme skuadrës katalanase gjatë pjesës më të madhe të lojës, por në minutën e 82-të del në skenë Pedri, që pas një asisti perfekt të Gundoganit, arrin të mposhtë portierin Ledesma.

Lexo edhe: 

E çliruar psikologjiksht nga goli i Pedrit, Barcelona gjeti golin e sigurisë në minutën e dytë shtesë me Ferran Torresin, që gjeti hapësira boshe në qendër të mbrojtjes pas pasimit të dhënë me kokë nga Lewandowski, 2-0.

Në këtë sfidë i riu Lamine Yamal bëhet lojtari më i ri që aktivizohet në një ndeshje zyrtare të Barcelonës (16 vjeç e 38 ditë).

 

 

 

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...