Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

VIDEO/ Barcelona feston titullin numër 27, tifozë dhe lojtarë bëhen një në rrugët e qytetit

Falë triumfit 2-4 në stadiumin “RCDE” përballë Espanyol, Barcelona siguroi matematikisht katër javë para fundit të LaLiga-s, titullin numër 27 në histori. Për katalanasit ishte një sezon të cilin e dominuan totalisht duke koleksionuar 27 fitore ndërsa skuadra e trajnerit Xavi Hernandez rezulton edhe si mbrojtja më e mirë me vetëm 11 gola të pësuar.

Lexo edhe: 

Pas festës së të dielës, radhën e kishte festa në rrugët e qytetit aty ku lojtarët dhe tifozët blaugrana janë bërë një për triumfin madhor teksa në sezonin pasardhës, trajneri Xavi dhe lojtarët do të tentojnë ta rikthejnë skuadrën edhe te suksesi europian.

 

Lajme të tjera

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Featured

Lionel Messi refuzon Barcelonën. Ylli argjentinas ka marrë vendimin final për të ardhemn e tij, teksa ka zgjedhur të transferohet në Shtetet e Bashkuara...