Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

VIDEO/ Barcelona nuk e diskuton Elchen, “vrapon” pa kthyer kokën pas drejt titullit

Barcelona nuk bën blof në sfidën me Elchen, në kuadër të javës së 27-të të LaLigas. “Baugranat” shkatërruan 4-0 skuadrën nga komuniteti valencian, duke e çuar në 15 pikë diferencën me Realin e Madridit, që luan këtë të diel me Valladolidin.

Robert Lewandoëski zhbllokoi rezultatin në minutën e 20-të, pasi mori një top brenda zonës nga Araujo.

Me avantazhin minimal u mbyll pjesa e parë me Barcelonën që shpërtheu me tre gola të tjerë në fraksionin e dytë. Ansu Fati i çoi shifrat në 2-0 në minutën e 56-të.

 

10 minuta më vonë, “bomberi” polak sigloi të dytin personal, i shërbyer nga Gavi.

Lexo edhe:

 

Në të 70-tën, i erdhi radha Ferran Torresit për shënuar emrin në listën e golashënuesve.

 

 

 

 

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...