Connect with us

Hi, what are you looking for?

Legjionarët

VIDEO/ Bardhi altruist në Turqi, Muslija lë shenjën e tij në fitoren e Paderbornit

Asiste për Jurgen Bardhin në Turqi dhe Florent Muslijën në Bundesliga 2. Ish-lojtari i Partizanit, u transferua në muajin korrik nga Tuzlaspor tek Keciorengucu. Ekipi i 24-vjeçarit fitoi në fundjavë 0-2 në fushën e Genclerbirligit.

Bardhi u tregua altruist në minutën e 44-t, ai dhuroi një asist (i katërti sezonal) për Rashad, i cili kaloi ekipin mik në avantazh. Një minutë përpara fundit, Keciorengucu realizoi edhe golin e qetësisë. Ekipi ku aktivizohet edhe Bekim Balaj (në fushë në 75’), kryeson divizionin e dytë të futbollit turk me 18 pikë, po aq sa Eyupspor.

Paderborni mposhti 3-0 në shtëpi skuadrën e Sandhausen, duke arritur suksesin e dytë radhazi me të njëjtin rezultat. Florent Muslija, një prej lojtarëve më të rëndësishëm te përfaqësuesja e Kosovës, dhuroi asistin e golit të tretë.

24-vjeçari krosoi bukur nga goditja e këndit në minutën e 54-t duke gjetur saktësisht kokën e Jannis Heuer, i cili dërgoi topin në rrjetën kundërshtare. Muslija numëron 2 gola dhe po kaq asiste, teksa Paderborni (vendi i dytë) është në rrugën e duhur për t’u rikthyer në elitën e futbollit gjerman.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...