Connect with us

Hi, what are you looking for?

Conference League

VIDEO/ Basaksehir dhe Fiorentina e mbyllin me fitore, turqit në vend të parë

Basaksehir dhe Fiorentina kishin siguruar kualifikimin në Conference League, teksa sot ishte në lojë vetëm vendi i parë në grupin A. Dy ekipet fituan duelet e fundit, ndërkohë që në vendin e parë e mbyllën turqit, të cilët kanë golavarazh më të mirë në dy sfidat ndaj skuadrës nga Firence.

 

Basaksehir triumfoi 3-1 ndaj skocezëve të Hearts. Youssouf Ndayishimiye dhe Serdar Gurler i dhuruan avantazhin e dyfishtë vendasve në pjesën e parë. Berkay Ozcan trefishoi për ekipin turk në fraksionin e dytë të takimit, teksa Hearts gjeti golin e nderit në minutat e fundit me anë të Nathaniel Atkinson.

 

Një sukses i rëndësishëm për Basaksehirin, që ia del të kualifikohet në raundin e 1/8-ve, ndërsa ekipi nga Firence fitoi 0-3 në Letoni përballë Rigës vendase. Golat e përballjes u realizuan në pjesën e parë. Antonin Barak, Arthur Cabral dhe Riccardo Saponara zgjidhën shpejt sfidën për ekipin e Italianos, që do të vazhdojë rrugëtimin europian në Conference League.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...