Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

VIDEO/ Batha protagonist, pjesë e sulmit që i dha barazimin UTA Arad

Në Rumani është duke u zhvilluar java e tretë e Superligës dhe ekipi UTA Arad është duke u ndeshur me Miovenin.

Ndërsa Blerim Krasniqi është në stol për vendasit, Idriz Batha nga ana tjetër e ka nisur këtë takim si titullar te miqtë.

Mioveni kaloi në avantazh që në minutën e 9’ me Scarlatache, teksa në minutën e 11’ UTA Arad mori barazim.

Vendimtar në golin e barazimit të miqve ishte vendimtar Batha, pasimi i të cilit te Vukcevic bëri që ky i fundit të çonte Otele-n te goli.

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...