Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

VIDEO/ Bayerni e nis me gol, Mane-Gnabry të papërmbajtshëm

Bayern Munchen e ka nisur me golin duelin ndaj Mainzit. Kampionët e Gjermanisë kaluan në avantazh në minutën e pestë duke ndezur festën e tifozëve të pranishëm në “Allianz Arena”.

 

Sadio Mane dhuroi një top nga krahu i majtë, të cilin Serge Gnabry nuk e pati të vështirë ta dërgonte në rrjetë. Goli i katërt në Bundesliga për 27-vjeçarin gjerman, i cili po kalon një formë shumë të mirë.

Ekipi i Julian Nagelsmann numëron pesë fitore radhazi mes kampionatit, Kupës së Gjermanisë dhe Champions League, dhe me golin e Gnabry ka hedhur një hap të sigurt drejt suksesit të gjashtë radhazi.

 

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...

Francë

Transferimi i Xhuliano Skukës te Metz ishte padyshim më i bujshmi i këtyre viteve të fundit. Më i shtrenjti në historinë e kampionatit shqiptar....