Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

VIDEO/ Bellingham i prish festën Union Berlinit, Galatasaray shmang në fund turpërimin nga Copenhageni

Një gol i shënuar nga i zakonshmi Jude Bellingham “in extremis”, shmangu një rezultat surprizë në “Santiago Bernabeu”, ku debutoi në Champions League Union Berlini.

Skuadra gjermane iu afrua shumë një barazimi historik, me portierin Ronoë, që kreu disa pritje spektakolare duke u mohuar golin emrave të tillë si Rodrygo, Joselu e Modric, po në fund u dorëzua para Bellinghamit, që edhe në këtë sfidë rezultoi çelësi i suksesit për “Los Blancos”.

I shkon shumë afër një fitoreje të madhe në transfertën e Stambollit Copenhageni, që deri në minutën 86-të ishte në epërsi të dyfishtë ndaj Galatasary-t, por skuadra daneze, në inferioritet numerik pësoi dy gola të shpejtë, madje rrezikoi në minutat shtesë humbjen.

Real Madrid – Union Berlin 1-0

Shënues: Bellingham 90+4′

Galatasaray – Copenhagen 2-2

Shënues: Boey 86′, Tete 88’/ Elyounoussi 35′, Goncalves 58′

 

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Euro 2024

Një prapaskenë interesante edhe zbuluar në emisionin “ELITE SHOW”, çdo të hënë në SportNews (21:00), që ka lidhje me Luka Modric dhe Jahmir Hykën....