Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ “Bëmë baba të të ngjaj”, djali i yllit brazilian shënon gol spektakolar

“Bëmë baba të të ngjaj” është një shprehje që merr kuptim edhe në rastin e Adriano Carvalho, djali i ish-sulmuesit të njohur brazilian, Adriano Leite Ribeiro.

Vetëm 15 vjeç, Adriano Junior luan si sulmues në një ekip moshash në Rio de Janeiro, teksa së fundi ka shënuar tre gola brena një ndeshjeje, duke tërhequr vëmendjen e mediave.

Veçanërisht goli i parë ishte i jashtëzakonshëm dhe bëri shpejt xhiron e botës, teksa edhe vetë Adriano nuk ngurroi të mburrej në Instagram me realizimin spektakolar të të birit.

Dy të tjerët ishin nga ata prej sulmuesi të vërtetë pozicional, teksa në Brazil flasin me superlativa për Adriano Junior, i cili shumë shpejt mund të vijojë procesin e rritjes në Europë.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...