Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

VIDEO/ “Besa Besë” në Tel Aviv, tifozët karikojnë Kosovën për fitore

Kosova është gati për të nisur rrugëtimin europian. Dardanët zbresin pas pak në fushën e “Bloomfield Stadium” për ndeshjen ndaj Izraelit, që do të transmetohet në SuperSport 3 (18:00).

Në Tel Aviv nuk mungojnë tifozët shqiptarë. Në shkallët e stadiumit kanë nisur koret në mbështetje të djemve të Giresse, me të famshmen “Besa Besë”.

Lexo edhe: 

Kosova luan sfidën e parë të eliminatoreve të Euro 2024. Pjesë e grupit I janë edhe Zvicra, Rumania, Bjellorusia dhe Andorra.

Tri ditë më vonë, Kosova luan duelin e dytë në grup përballë Andorrës, përballje që do të zhvillohet në “Fadil Vokrri”.

 

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...