Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

VIDEO/ Boksohet për dy tituj, Prenga tregon grushtet para sfidës me Crossed

Kristian Prenga do të përballet mëngjesin e së dielës me Samuel Crossed me synimin për të arritur triumfin e 13-të në boksin profesionist.  Boksieri 32-vjeçar do të zbresë në ringun e Boardwalk Hall në Atlantic City, besimplotë se do të bëjë përsëri krenar shqiptarët.

Kundërshtari i Prengës në karrierën e tij numëron 15 ndeshje, prej të cilave ka fituar 11. 7 prej fitoreve i ka mbyllur me KO. Kjo është ndeshja e parë për “luftëtarin” nga Mirdita.

Boksieri shqiptar dhe amerikani Crossed kanë kryer dhe peshimet zyrtare, para sfidës që do të transmetohet “live” dhe ekskluzivisht në ekranin e SuperSport/ Digitalb.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...