Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

VIDEO/ Botërori në rrezik, lojtari Manchester United dëmtohet dhe lë fushën me lot në sy!

Me Botërorin e Katarit që starton në më pak se një muaj, lojtarët i druhen gjithnjë e më shumë dëmtimeve pasi koha për t’u rikuperuar mund të jetë e pamjaftueshme. Së fundmi, ai që përjeton ankthin e rikuperimit në kohë për Botërorin është Rafael Varane.

Mbrojtësi i Manchester United u dëmtua në ndeshjen ndaj Chelseat, ndërsa u duk se bëhet fjalë për një problem serioz në momentin që francezi la fushën e lojës me lot në sy.

Tashmë, duhen kryer analizat e detajuara dhe të pritet përgjigja e tyre, por ndjesia e vetë Varane është tejet negative ndërsa padyshim në ankth për mbrojtësin është edhe trajneri i Francës, Didier Deschamp, i cili e konsideron një element shumë të rëndësishëm ish-lojtarin e Real Madrid.

 

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...