Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

VIDEO/ Bournemouth-Tottenham mbajnë të njëjtin “trend”, sfida mbyllet me dy gola

Bournemouth-Tottenham nuk e ndryshojnë “trendin”, me vendasit që pësojnë disfatën e dytë radhazi, ndërsa miqtë marrin fitoren e dytë radhazi.

Sfida e vlefshme për raundin e tretë të Premier League, që u luajt këtë të premte në “Vitality Stadium” u mbyll me fitoren 0-2 të “Spurs”.

Lexo edhe:

Tottenham diktoi ritmin gjatë gjithë takimit, ndërsa zhbllokoi sfidën në minutën e 17’ me Maddison, me pjesën e parë që u mbyll me rezultatin 0-1.

Ndërkohë edhe në fraksionin e dytë u realizua një tjetër gol, me Udogie që bëri një super kthesë të topit, duke asistuar Kulusevskin, me këtë të fundit që shënoi në minutën e 63’.

Në fund gjithçka u mbyll me rezultatin 0-2 me Bournemouth që renditet në vend të 15-të me vetëm një pikë, teksa Tottenham aktualisht kryeson me shtatë pikë.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...