Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie B

VIDEO/ Bozhanaj realizon super gol dhe ngjit Modena-n në vend të tretë

Catanzaro-Modena ishte një nga ndeshjet kryesore të javës së 12-të të Serie B, e cila u mbyll me fitoren 1-2 të miqve.

Ndërsa dukej që ndeshja mund të mbyllej me barazimin 1-1, në minutën e 90+5’, sulmuesi shqiptar Kleis Bozhanaj u kthye në heroin e Modenas, pasi realizoi një perlë të vërtetë dhe i dha fitoren ekipit të tij.

Lexo edhe: 

Pas këtij takimi, që u luajt në fundjavë, Modena ngjitet në vend të tretë të renditjes së Serie B me 22 pikë, teksa Catanzaro renditet në vend të katërt me 21 pikë.

Lajme të tjera

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...

Champions League

Mesfushori i kombëtares së Shqipërisë, Kristjan Asllani ishte përzgedhur titullar nga trajneri Simone Inzaghi në ndeshjen e Champions League të Interit në transfertë ndaj...