Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

VIDEO/ Broja luan 73 minuta, Chelsea pëson humbjen e tretë radhazi

Aktivizimi titullar i Armando Brojës nuk i solli fat Chelsea-t në sfidën me Neëcastle në “St. James’ Park” në javën e 15-të të Premier League-s. Blutë e Londrës u mposhtën 1-0 falë golit të Ëillock në minutën e 67-të, me “Magpies” që siguruan fitoren e pestë radhazi, ndërsa për ekipin ku aktivizohet sulmuesi shqiptare ishte disfata e tretë radhazi në kampionat.

Broja e nisi në formacion e parë, por u zëvendësua nga Potter në minutën e 73-të për t’I lënë vendin gjermanit Kai Havertz.

Newcastle – Chelsea   1-0 (Willock 67′)

 

 29′ – Kundërsulm i shpejtë i Chelseat, me Hall që shërben për Brojën, i cili lëviz mirë dhe godet, por topi pritet pa problem nga portieri Nick Pope. Goditja e parë në portë dhe vjen pikërisht nga sulmuesi kuqezi…

 – Loja e mirë e Newcastle shpërblehet me gol në minutën e 67-të, me Willock që finalizon mrekullisht një kundërsulm të shpejtë të vendësve.

Formacionet:

 

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...