Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

VIDEO/ Cana në prag të ndeshjes me Italinë: Krenar për Kombëtaren, do jem në stadium

Ish-kapiteni i kombëtares shqiptare të futbollit, Lorik Cana ka folur në faqen e Federatës Shqiptare të Futbollit në prag të nisjes së Kampionatit Europian, Gjermani 2024.

Përmes një videoje të publikuar në rrjetet sociale të FSHF-së, Cana shpreh mbështetjen e tij për Kombëtaren dhe bën me dije se do të jetë në stadium për ndeshjen ndaj Italisë.

Lexo edhe:

“Bashkëkombasit e mi përshëndetje! Mungon edhe pak kohë para një kapitulli tjetër historik të sportit dhe futbollit shqiptar, Kampionati Europian 2024. Me plot krenari elementi shqiptar do të jetë prezent për herë të dytë dhe me plot dëshirë dhe kënaqësi unë si Lorik dhe të gjithë ish-lojtarët e ekipit kombëtar do të jemi prezent bashkë me delegacionin për të mbështetur Kombëtaren për ndeshjen me Italinë. Forca shqiptaria dhe sa më lart!”-shprehet Cana.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...