Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

VIDEO/ Çekia vuan ndaj Ishujve Faroe, një penallti e shpëton nga turpërimi

Humbja ne “Air Albania” përballë Shqipërisë u duk qartë se kishte lënë trauma në përfaqësuesen çeke, që vuajti shumë për të marrë tri pikët në shtëpi me Ishujt Faroe.

Deri në minutën e 76-të rezultati ishte mbërthyer në shifrat 0-0 dhe u desh një 11-metërsh i akorduar për prekje të topit me dorë që Çekia të kalonte në epërsi, falë ekzekutimit të saktë të Soucek.

Lexo edhe: 

Gjithsesi, duhet theksuar që gjatë pjesës së parë Ishujt Faroe ishin me fat, pasi vendësit goditën dy herë shtyllën me Sadilek dhe Hlozek.

Më këtë sukses, Çekia ngjitet në vendin e dytë, në kuotën e 11 pikëve dhe me dy fitore në ndeshjet e fundit, përballë Polonisë dhe Moldavisë siguron kualifikimin në Evropian.

 

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...

La Liga

Valencia ndal Realin e Madridit në “Mestalla” në një barazim 2-2, ku protagonisti kryesor i ndeshjes bëhet gjyqtari Gil Manzano. Po luhej minuta e...