Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

VIDEO: Çfarë beteje në “Wanda Metropolitano”, Barça fiton “me shpirt ndër dhëmbë”

Barcelonë arrin të marrë maksimumin e pikëve në “betejën” e “Wanda Metropolitanos”, kundër Atleticos së Madridit (0-1), që për atë që dha në fushë ndoshta meritonte diçka më shumë. Barcelona e mori epërsinë ndaj Atleticos në takimin më të rëndësishëm të javës së 16-të në LaLiga në minutën e 22-të.

Gjithçka lindi nga këmbët e Pedrit, që avancoi me finesë në qendër, duka pasur për Gavin, me këtë të fundit që mbrojti mirë topin, për të nxjerrë përballë portierit Dembelenë, që nuk gaboi 0-1.

Reagimi i “Los Colchoneros” pas pësimit të golit ishte i menjëhershëm, por nuk ishte dita e të besuarve të Simeones që topi të shkonte në rrjetë (vendësit iu afruan disa herë golit në fundin e pjesë së parë.

“Beteja” ishte e ashpër edhe gjatë fraksionit të dytë, me Barçën që u mbrojt me shumë forca, por pa mundur ta mbyllë ndeshjen me kundërsulmet e saj.

Pati nervozizëm në minutat shtesë, me Savic dhe Ferran Torrës të ndëshuar të dy me karton të kuq, ndërsa në minutën e katërt shtesë Arauja I mohoi golin mbi vijën fatate Antoine Griezmannit.

Fitore e vyer për Barcelonën, që shkon në +3 nga Reali i Madridit.

 

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Bundesliga

Çmenduri në Bundesliga 2, kampionat ku fati i zi vijon të ndjekë Hamburgun. Skuadra historike gjermane, fitoi 0-1 në Sandhauesen dhe ishte shumë afër...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Bundesliga

Joshua Kimmich e shijoi në maksimum titullin e fundit kampion. Bayern Munchen ia doli të siguronte trofeun më të rëndësishëm në Gjermani për të...