Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Chiellini-Bale debutojnë me fitore në SHBA, Los Angeles FC kryeson MLS

Giorgio Chiellini dhe Gareth Bale kanë debutuar me fitore në MLS. Dy lojtarët e njohur u larguan nga Juventusi dhe Real Madrid, dhe nënshkruan me Los Angeles FC.

Ish-kapiteni i bardhezinjve e nisi si titullar duelin jashtë fushe ndaj Nashville, të cilin Los Angeles FC e fitoi 1-2, ndërkohë që kapiteni i Uellsit u fut në fushë në 72’.

U ndjeva mirë me kalimin e minutave. Shokët e skuadrës më ndihmuan shumë”, deklaroi mbrojtësi italian, teksa Bale u shpreh: “Ndjesi e mrekullueshme.

 

S’po më rrihej në stol, doja të futesha në fushë për të ndihmuar skuadrën”. Me suksesin e fundit, Los Angeles FC vazhdon të kryesojë kampionatin amerikan me 41 pikë, një më shumë se Austin.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...