Abissnet Superiore

Video/ Chinedu fundos Skënderbeun, rikthehet buzëqeshja te Dinamo

Pas tri barazimeve radhazi dhe një humbjeje, Dinamo më në fund rikthehet te fitorja. E arrin në Korçë, përballë Skënderbeut të fundtabelës, falë golit të Chinedu në minutën e 70-të. Një sukses i merituar për blutë kryeqytetas, që bënë shumë tepër se vendësit për fitoren. Skuadra e Bledi Shkëmbit me këtë sukses ngjitet në vendin e pestë, vetëm dy pikë larg Tiranës, Teutës dhe Kukësit, që bashkëkryesojnë me nga 11 pikë.

Skënderbeu – Dinamo 0-1 (Chinedu 70′)

90+4′ – Mbyllet mes tensionit takimi në Korçë, me Skënderbeun që nuk arrin të barazojë as në minutat shtesë.

82′ – Pretendon për penallti Ibraimi për prekje të topit me dorë nga Doumfour, por kryesori vijon lojën.

70′ – Zhbllokohet më në fund sfida në stadiumin “Skënderbeu”, Chinedu depërton bukur në zonë dhe lëshon një diagonale të pakapshme për Rexhepin, 0-1.

67′ – Pretendojnë 11-metërsh dinamovitët pas rrëzimit të Skukës, por nuk është i këtij mendimi kryesori.

 

62′ – Dalje e gabuar e portierit Harizaj, por nuk arrin të përfitojë Mensah.

59′ – Mara provon nga goditja e lirë nga rreth 20 metra largësi, por topi shkon pak centimetra mbi tra.

50′ – Meksi tenton te befasojë me një goditje të shpejtë Harizajn, por nuk ka saktësinë e duhur.

– Mbyllet pa gola pjesa e parë. Dinamo ishte më kërkuese, por munguan rastet e pastra.

45+2′ – E lehtë tentativa e Vrapit për t’u kontrolluar nga Harizaj.

43′ – Goditje e lirë për Skënderbeun, futbollistët bardhekuq nuk arrijnë të gjejnë portën.

 

27′-  Rreziku kalon në zonën e Skënderbeut, ku Chinedu nuk kishte shënjestrën e saktë me kokë.

25- ‘ Panik në zonën e Dinamos, Mara ktheu topin në qendër, por mbrojtja dinamovite ia doli mes shumë vështirësish të largonte rrezikun.

 

6′- Goditje e lirë për Dinamon, godet Ibraimi, por topi përplaset në mur.

– 3′ Mihana bllokohet në tentativën për të goditur portën.

– Starton sfida në stadiumin “Skënderbeu” të Korçës.

Formacionet zyrtare:
Skënderbeu (5-3-2): Rexhepi; Meksi, Vitija, Sadriu, Doumfour, Zguro; Jean Victor, Mara, Vrapi; Bismark, Mensah
Dinamo (4-2-3-1): Harizaj; Isaevski, Imami, Sofranac, Haxhiu; Sidibe, Demiri; Mihana, Ibraimi, Bardhi; Chinedu

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency