Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

VIDEO/ Shënojnë Gnabry e Choupo-Moting, Bayerni merr arratinë

Bayerni siguroi fitoren e gjashtë radhazi në Bundesligë, duke u arratisur në krye në kuotën e 34 pikëvë, gjashtë më shumë se Leipzigu, ndjekësi më i afërt.

Në ndeshjen e fundit para nisjes së Botërorit, gjigantët bavarezë triumfuan 0-2 në “Veltins Arena” përballë Schalkes falë golave të Gnabry-t dhe Choupo-Moiting.

Golat: 

Bayerni i Mynihut e mbylli në epërsi të një goli pjesën e parë të sfidës me Schalken në “Veltin Arena”. Serge Gnabry ia doli të shënonte me lehtësi në minutën e 38-të, pas një kombinimi me të riun Musiala.

Kundërsulm vrastar i Bayernit sapo nisi pjesa e dytë, Musiala nxjerr të lirë Choupo-Moitng, që nuk gabon, 2-0.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...

Gjermani

Pesë emra të rinj te Gjermania, e cila do të rikthehet në fushë, pas zhgënjimit në Botërorin e Katarit, teksa trajneri Hansi Flick ka...