Connect with us

Hi, what are you looking for?

Legjionarët

VIDEO/ Cikalleshi gjen sërish golin, në formë para Polonisë

Cikalleshi gjen sërish golin
Cikalleshi gjen sërish golin

Sokol Cikalleshi konfirmohet në formë para ndeshjes me Poloninë. Sulmuesi kuqezi ka gjetur sërish rrjetën në Arabinë Saudite, teksa këtë herë viktima e tij ka qenë Al Taee.

Në minutën e 13’, Cikalleshi i bëri presion mbrojtësit kundërshtar, duke e detyruar të gabojë dhe më pas, i vetëm me portierin, dërgoi topin në cepin e portës.

Më pas Al Khaleej dyfishoi shifrat, por nuk ia doli të marrë tre pikët, pasi pësoi dy gola në 10 minutat e fudit, duke u pajtuar me barazimin 2-2. Ky ishte goli i 6 sezonal për Cikalleshin në Arabinë Saudite, ku po luan rregullisht dhe po bën mirë, teksa sulmuesi pritet të jetë pjesë e Kombëtares Shqiptare për ndeshjen ndaj Polonisë, më 27 mars.

Lexo edhe:

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...