Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

VIDEO/ Cikalleshi i pafat, VAR-i i anulon një gol shumë të bukur

I pafat Sokol Cikalleshi. Sulmuesi i kombëtares u rikthye titullar me Konyasporin, madje gjeti golin në përballjen në transfertë kundër Istanbulsporit të Ethemit, Rrocës dhe Loshajt.

Cikalleshi realizoi një gol shumë të bukur 11 minuta përpara fundit. Por festa e tij dhe e shokëve të skuadrës u ndërpre nga VAR-i.

Lexo edhe:

Teknologjia anuloi golin e 33-vjeçarit nga Kavaja për pozicion të parregullt në nisjen e aksionit, që më pas solli edhe golin.

Menjëherë pas anulimit të golit, trajneri i Konyasporit e zëvendësoi Cikalleshin, autor i 8 golave dhe 2 asisteve në Superligën turke gjatë këtij sezoni.

Lajme të tjera

Euro 2024

Dështimi i radhës i kombëtares angleze ka trishtuar jo pak tifozët e zjarrtë ishullorë. Mes tyre edhe Gary Lineker, ish-sulmuesin historik të “Tre Luanëve”,...

Serie A

Vincenzo Iaquinta, kampion bote me Italinë në Gjermani 2006, u ndal te gara e madhe për fitimin e titullit kampion në sezonin e ri...

Merkato

Como u rikthye në Serie A pas 21 vitesh, por ambicia dhe paratë nuk mungojnë në klub, me drejtuesit që po punojnë për ndërtimin...

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....