Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

VIDEO/ Cikalleshi përshëndet ftesën e Sylvinhos me gol, shënon të gjashtin në Arabi

Sokol Cikalleshi ka shënuar golin e gjashtë në elitën e futbollit të Arabisë Saudite. Sulmuesi kavajas zhbllokoi rezultatin e ndeshjes mes Al Khaleej – Al Tai, që përfundoi në barazim 2-2. Cikalleshi shfrytëzoi maksimalisht një pasiguri të mbrojtjes, e me një goditje nga brenda zone mposhti portierin e skuadrës mike.

32-vjeçari po e ndihmon skuadrën e tij që të sigurojë pikët e mbijetesës, teksa Al Khaleej tani ndodhet në vendin e 14-të, së paku për momentin jashtë zonës së rënies. Cikalleshi ka shënuar 5 gola në vitin 2023, teksa po kalon një moment mjaft të mirë.

LEXO EDHE:

  1. Rregulli i ri i zëvendësimeve, nëse lojtari nuk largohet për 10 sekonda…
  2. Lista e Sylvinhos me shumë surpriza, Supersport mëson lëvizjet e brazilianit
  3. Një Botëror “extra large”, FIFA miraton formatin e ri të enjten
  4. Bayern Mynih dhe Chelsea heqin dorë nga sulmuesi francez, Inter “fërkon duart”

Sulmuesi do të jetë pjesë e kombëtares për ndeshjen me Poloninë, teksa do tentojë që të shfrytëzojë si formën e mirë që po kalon ashtu dhe eksperiencën e tij, që Shqipëria ta nisë me këmbën e mbarë këtë edicion kualifikuesesh për Euro 2024.

Lajme të tjera

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...

Euro 2024

Kombëtarja shqiptare do të nisë rrugëtimin drejt Gjermani 2024 përballë Polonisë në Varshavë.. Trajneri Sylvinho dhe Sokol Cikalleshi, dolën në konferencën e zakonshme për...