Connect with us

Hi, what are you looking for?

Legjionarët

VIDEO/ Cikalleshi protagonist me asist, Konyaspori në avantazh

Konyaspori po luan në shtëpi kundër Ankaragucu. Sokol Cikalleshi dhe Valon Ethemi e kanë nisur si titullarë për Konyasporin, që e ka mbyllur në avantazh pjesën e parë.

VIDEO/ Eurogol nga goditja e dënimit, Rey Manaj dhuron spektakël në Turqi

Lexo edhe:

Gol ku la shenjën e tij edhe Sokol Cikalleshi. Sulmuesi i kombëtares dhuroi një asist për Louka Prip. Me danezin që dërgoi topin në rrjetë.

VIDEO/ Jo vetëm Manaj, një tjetër shqiptar shënon në Superligën turke

Ky është asisti numër 5 sezonal në Superligën turke për 33-vjeçarin nga Kavaja, i cili numëron edhe 8 gola.

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Francë

Historia mes Paris Saint-Germain dhe Kylian Mbappe duket se ka marrë fund njëherë e përgjithmonë. Trajneri Luis Enrique, vendosi ta zëvendësonte sulmuesin në minutën...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...