Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

VIDEO/ City dhe Haaland luajnë tenis ndaj Leipzig, kualifikohet edhe Inter

Manchester City nuk e vendos për asnjë moment në dyshim kualifikimin me të besuarit e trajnerit Pep Guardiola që mposhtën thellë me rezultatin 7-0 Leipzig.

Anglezët të udhëhequr nga një Haaland në formë të jashtëzakonshme ia dolën të sigurojnë biletën për në çerekfinale me norvegjezin që shënoi pesë gola. Ndërsa dy golat e tjerë u shënuan nga Ilkay Gundogan dhe De Bruyne me gjermanët që nuk mundën të bënin asnjë reagim.

Në ndeshjen tjetër, edhe Inter ia doli ndaj Portos për të siguruar kualifimin në çerekfinale. Zikaltërve iu mjaftoi triumfi 1-0 në Milano teksa sfida në Portugali u mbyll me rrjeta të paprekura.

Manchester City-Leipzig 6-0

Manchester City kaloi në avantazh në ndeshjen e kthimit të fazës së 1/8-tave ndaj Leipzig. The Citizens shfrytëzuan një penallti me Erling Haaland që nuk gaboi në minutën e 22-të nga 11-metrat duke ndezur atmosferën në Etihad Stadium.

Dy minuta më pas ishte sërish norvegjezi që realizoi sërish, këtë herë i ndihmuar edhe nga De Bruyne. Mesfushori goditi fort dhe topi iu kthye Haaland që nuk fali nga pranë portës.

Vjen edhe goli i tretë në Etihad Stadium, Haaland gjen sërish rrugën e rrjetës.

Manchester City realizon edhe golin e katërt me anë të Gundogan.

Nuk ndalet më City dhe Haaland që gjen rrjetën për herë të katërt.

 

Sërish Haaland që shënon të pestin gol personal dhe të gjashtin e ndeshjes

 

LEXO EDHE:

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...