Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

VIDEO/ City i pandalshëm në kampionat, Alvarez thyen Chelsea

Humbja e Arsenalit shpalli automatikisht Manchester City si skuadrën kampione të Anglisë. Sukses të cilin Citizens e festuan duke thyer 1-0 Chelsea në Etihad.

Julian Alvarez mori një asist nga Palmer dhe dërgoi topin në rrjetë (12’). Sulmuesi argjentinas shënoi sërish në pjesën e dytë, por VAR-i e anuloi për prekje me dorë të Riyad Mahrez.

Lexo edhe:

88 pikë për Manchester City, që kryeson me 7 pikë mbi Arsenalin, ndërkohë që ka luajtur edhe një ndeshje më pak. Pep Guardiola shfrytëzoi rastin t’i linte pushim pjesën dërrmuese të titullarëve.

Kampionët e Anglisë synojnë tripletën. Më 3 qershor do të zhvillohet finalja e FA Cup përballë Manchester United, ndërkohë që një javë më vonë është radha e finales së Champions League kundër Interit.

Lajme të tjera

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Kategoria Superiore

Ngjarje e rëndë dhe shumë e shëmtuar në përfundim të sfidës Tirana – Bylis 2-2, e luajtur në Rrogozhinë. Pas vërshëllimë së trefishtë për...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...