Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

VIDEO/ City nuk fal në transfertë dhe “zhyt” Evertonin, fiton edhe Brentford

Manchester City nuk njeh “hap fals” në Premier League teksa të besuarit e trajnerit Pep Guardiola mposhtën me shifrat 0-3 në transfertë Evertonin. The Citizens e vendosën ndeshjen në shinat e duhura që në pjesën e parë teksa shënuan dy herë brenda dy minutave (37 dhe 39). Ai që zhbllokoi shifrat ishte Ilkay Gundogan që realizoi një gol shumë të bukur nga brenda zonës ndërsa më pas, turku asistoi për Erling Haaland që firmosi golin numër 36 në Premier League.

Edhe bomberi norvegjez i gjendur fare pranë portës, me kokë nuk e pati të vështirë për të mposhtur portierin Jordan Pickford. Me shifrat 0-2 u mbyll pjesa e parë ndërsa në fraksionin e dytë, City gjeti edhe golin e tretë me anë të Gundogan që ishte autor i një performance fantastike. Turku shënoi drejtpërdrejt nga goditja e dënimit duke mos i lënë shans Pickford.
Lexo edhe:

Në vijim të besuarit e trajnerit Pep Guardiola menaxhuan më së miri rezultatin dhe energjitë në vigjilje të gjysmëfinales së Champions League ndaj Real Madrid teksa pas këtij tre pikëshi, City ruan vendin e parë me 85 pikë ndërsa Everton mbetet e përfshirë në vorbullën e mbijetesës teksa renditet në vendin e 17-të me 32 pikë.

Në ndeshjen tjetër, Brentford mposhti me shifrat 2-0 West Ham teksa të dy golat u shënuan në pjesën e parë nga ana e Mbeumo dhe Wissa. Pas kësaj fitoreje, Brentford ngjitet në kuotën e 53 pikëve në vend të nëntë ndërsa nga ana tjetër, West Ham mbetet në vendin e 15-të me 37 pikë.


Lajme të tjera

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Featured

Lionel Messi refuzon Barcelonën. Ylli argjentinas ka marrë vendimin final për të ardhemn e tij, teksa ka zgjedhur të transferohet në Shtetet e Bashkuara...